Yageo Group PE2010FKF070R047L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 47mOhm 1% Emboss T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ2年前
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-10-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-L1DKF47MU
Res Thick Film 2010 0.047 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupPE2010FKM7W0R05L
1W Thin Film Resistor ±75ppm/℃ ±1% 50mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-L1DKF50MU
Res Thick Film 2010 0.05 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 0.05 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
2010 (5125Metric) FIXED RESISTOR RL 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 47mOhm ±1200ppm/C
TE Connectivity / AMP3-2176157-0
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.047 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 0.047ohm, 0.1532V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RES 0.047 OHM 1% 1/2W 2010
.047 OHM .5W 1% 100PPM