Yageo Group PE1206JRF070R02L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 20mOhm 5% Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ2年前
Introduction Date2015-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-8CWJR020V
Res Thick Film 1206 0.02 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8CWJR018V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.018ohm, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206, CHIP
PanasonicERJ-8CWJR022V
1206 LOW RESISTANCE CHIP RESISTOR / 1206 CHIP RESISTOR, 22 MILI OHM, 5%
TE ConnectivityRLP73V2BR020JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.02 Ohm 5% 1/2W ±600ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 1206 0.022 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/°C to 200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.022ohm, 0.0742V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
説明
Res Metal Film 1206 0.02 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.02ohm, 0.0707V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206