Yageo Group PE1206FRF070R2L
250mW Thin Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 200mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet13ページ5年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+18.41%
Introduction Date2015-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupPT1206FR-070R2L
Res Thick Film 1206 0.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupPT1206FR-7W0R2L
500mW Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 200mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 0.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R22L
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
PanasonicERJB2BFR22V
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 1% 0.75W 0ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Res Metal Film 1206 0.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 200mOhm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.2ohm, 0.2236V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PE_L Series 1206 0.2 Ohm ±1% 0.25 W ±100 ppm/°C SMT Current Sensor Resistor
SMD Resistor 1206 200MΩ ±1% 250mW ±100ppm/℃
1206 (3216Metric) PE 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 200mOhm ±100ppm/C
Res, R2, 1%, 0.25W, Metal Film, 1206; Resistance:200Mohm; Product Range:Pe_L Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo PE1206FRF070R2L