Yageo Group FMP300FTF73-10K
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 10000ohm, 750V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet16ページ2年前
Datasheet16ページ1年前
HQonline
在庫履歴
3か月間の傾向:
-37.05%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-10K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FAD10K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200FRF52-10K
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res, 10K, 1%, 3W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP300FTF73-10K
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 10kOhm 3W 1% Axial Ammo Pack
Avnet Japan
Res Metal Film 10K Ohm 1% 3W ±100ppm/C AXL Tape and Box
RES, 10K, 3W, AXIAL, METAL FILM; Resistance:10kohm; Product Range:FMP Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:750V; Resistor Technology:Metal Film; Product