Yageo Group FMP200JT-52-68R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet16ページ2年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.18%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 68ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 62ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT68R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J68R
Res, 68R, 2W, Axial, Carbon Film Rohs Compliant: Yes |Neohm Te Connectivity 5-1623929-1
TE Connectivity6-1625890-6
Resistor, Metal Oxide, Res 68 Ohms, Pwr-Rtg 2 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX2SJ68R
説明
FMP Axial Through Hole Resistor ±5% ±100ppm/C 68Ohm 2W
Metal Film Resistor FMP series 68R ohm 5%
RES 68 OHM 5% 2W AXIAL
68¦¸ ¡À5% 2W ¡À100ppm/¡æ 9mm