Yageo Group FMP100JR-52-220R
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 220Ohm 1W 5% Axial T/R
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet16ページ2年前
HQonline
在庫履歴
3か月間の傾向:
+164%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE Connectivity / AMP7-1879350-3
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 220ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 240ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 240ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JB240R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 240ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 220ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 1W 220Ohm 100ppm/C
RES, 220R, 1W, 350V, METAL FILM, AXIAL ROHS COMPLIANT: YES