Yageo Group FMP100JR-52-10R
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 100ppm/C 10Ohm 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet16ページ2年前
Future Electronics
HQonline
在庫履歴
3か月間の傾向:
-93.81%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
関連部品
Stackpole ElectronicsRNF12JTD10R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor; Metal Film; Res 10 Ohms; Pwr-Rtg0.5 W; Tol 5%; Axial; Cut Tape
Yageo GroupFMP300JT-73-10R
10 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFRM-25JR-52-10R
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL
説明
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
FMP Series 10 Ohm 1 W ±5 % ±100 ppm/°C Axial Flame Proof Metal Film Resistor
Res Metal Film 10 Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL
Res, 10R, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:10Ohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:6.3Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-10R