Welwyn WP2S-27RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 27ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ5年前
Newark
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 27ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2-1625876-0
Resistor Carbon Composition 27 Ohm 5% 1/2W Conformal Axial Ammo Pack
TE ConnectivityROX2SJ27R
Through Hole Resistor, Rox Series, 27 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 27ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 27ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ27R
説明
RESISTOR, 27R 2 WATT 5%
RES, 27R, 5%, 2W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 27ohm; Product Range: WP-S Series; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Wirewound; Temp