Welwyn WP2S-1RJA25
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 1 Ohm, 2 W, - 5%, 50 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ19年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.54%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
関連部品
NFR25H FIXED RESISTOR - FUSIBLE Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 1Ohm 0.5W 1/2W
Resistor Fusible Metal Film 1Ohm 5% 1/3W ±200ppm/K Ceramic Axial Through Hole T/R
Yageo GroupFRM-25JT-52-1R
FRM Series 1 Ohm ±5% 0.25 W ±200 ppm/°C Axial Flame Proof Metal Film Resistor
Yageo GroupPNP300JR-73-1R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 300V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
PanasonicERX-2FJS1R0E
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQPW51R0J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel
RES, 1R, 5%, 2W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance:1ohm; Product Range:WP-S Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial
1¦¸ ¡À5% 2W ¡À200ppm/¡æ 9mm