Welwyn WINT0805LF025R05D
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 5.05ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.79%
サプライチェーン
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-11-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 11 months ago)
LTB Date2025-01-07
LTD Date2025-01-07
説明
电阻, 5R05, 0.5%, 100V, 0805, 薄膜;
RES, 5R05, 0.5%, 100V, 0805, THIN FILM; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:5.05ohm; Product Range:WIN Series; Voltage Rating:100V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 0.5%; RoHS Compliant: Yes