Welwyn WHS7-150RJT07
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 150ohm, 32.404V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ6年前
element14 APAC
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
TE Connectivity / AMP2176085-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2176085-8
TE ConnectivityEP9W150RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 150ohm, 32.4037V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 27.3861V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW7J150E
TUW FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 150Ohm 7W
説明
RESISTOR, SURGE, 150R, 7W, 700V, 5% ;ROHS COMPLIANT: YES
Res Wirewound 150 Ohm 5% 7W ±200ppm/C Silicone AXL T/R
RESISTOR, SURGE, 150R, 7W, 700V, 5%; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)