Welwyn WHS3-4R7JA1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 3.755V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-100%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
関連部品
Stackpole ElectronicsRSMF3JT4R70
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 4.7ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 3.755V, 5% +/-Tol, -10,-80ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupPNP300JR-73-4R7
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 300V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY CW02B5R000JE12HE RESISTOR, WIREWOUND, 5R, 5%, AXIAL
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 3W ±200ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole Ammo Pack
TE Connectivity / AMP2-1879354-9
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 4.7ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 3W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
RES, WIREWOUND, 4R7, 5%, 3W, AXIAL; Resistance:4.7ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 4R7, 3W, 350V, 5%; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)