Welwyn WHS2-220RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 220ohm, 20.9762V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ5年前
Newark
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+62.76%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Stackpole ElectronicsRSMF3JT220R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 220ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 240ohm, 15.4919V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT240R
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 240Ohm 2W
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 200ohm, 14.1421V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2176079-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 220ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176083-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 220ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Wirewound 220 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
RES, WIREWOUND, 220R, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:220ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 220R, 2W, 250V, 5%; Resistance:220ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)