Welwyn WHS2-15RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 15ohm, 5.4772V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Stackpole ElectronicsRSF2JT15R0
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 15Ohm 2W
Stackpole ElectronicsRSF1JT15R0
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 15Ohm 1W
TE Connectivity2176083-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176083-2
TE ConnectivitySQPW515RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000001509JAC00 Through Hole Resistor, 15 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
説明
Res Wirewound 15 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
RESISTOR, SURGE, 15R, 2W, 250V, 5% ;ROHS COMPLIANT: YES
RESISTOR, SURGE, 15R, 2W, 250V, 5%; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)