Welwyn WH50-5R6JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 5.6ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
3か月間の傾向:
+55.89%
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
説明
5% ¡À75ppm/¡æ 5.6¦¸ 50W 51mm*30mm*16mm
WIREWOUND RESISTOR, 5.6 OHM, 50W, 5%; Resistance:5.6ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 50W 5% 5R6; Resistance:5.6ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH50; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V