Welwyn WH50-470RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 470ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
3か月間の傾向:
-42.02%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 470 Ohm, 50 W, 5%, Axial Leaded, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
5% ¡À25ppm/¡æ 470¦¸ 50W 51mm*30mm*16mm
RESISTOR, 50W 5% 470R; Resistance:470ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V