Welwyn WH50-22KJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 22000ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-2.08%
Introduction Date2009-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
説明
Res Wirewound 22K Ohm 5% 50W ±25ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
5% ¡À25ppm/¡æ 22K¦¸ 50W 51mm*30mm*16mm
WIREWOUND RESISTOR, 22KOHM, 50W, 5%; Resistance:22kohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 50W 5% 22K; Resistance:22kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kVAC; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound Aluminium Clad; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V