Welwyn WH50-18RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 18ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+95.73%
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
TE ConnectivityTHS5018RJ
Res Wirewound 18 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA5018RJ
TE ConnectivityHSA2518RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 18ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS2518RJ
THS Series 18 Ohm 25 W ±5 % ±50 ppm/°C Chassis Mount Wirewound Resistor
説明
Res Wirewound 18 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
5% ¡À50ppm/¡æ 18¦¸ 50W 72.5mm*30mm*16mm
RESISTOR, 18 OHM, 50W, ±5%; Resistance:18ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 50W 5% 18R; Resistance:18ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kVAC; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound Aluminium Clad; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V