Welwyn WH50-10KJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 10 Kohm, 50 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-80.52%
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2009-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
説明
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 10000ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Res Wirewound 10K Ohm 5% 50W ±25ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
5% ¡À25ppm/¡æ 10K¦¸ 50W 51mm*30mm*16mm
RESISTOR, 50W 5% 10K; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V