Welwyn WH50-0R5JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 0.5 Ohm, 50 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
データシート
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ7年前
Datasheet4ページ11年前
Datasheet4ページ17年前
Datasheet3ページ20年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-25.49%
説明
RESISTOR, 50W 5% 0R5; Resistance:0.5ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V