Welwyn WH5-56RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 56ohm, 150V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Newark
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-14.10%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Mexico
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
TE ConnectivityTHS1056RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 56ohm, 160V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS1056RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 56ohm, 265V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Res Wirewound 60 Ohm 1% 12.5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Res Wirewound 56.2 Ohm 1% 10W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Card
説明
5% ¡À50ppm/¡æ 56¦¸ 10W 30mm*17mm*9mm
RESISTOR, 10W 5% 56R; Resistance:56ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:160V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 10W 5% 56R; Resistance:56ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:160V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:9mm; External Length / Height:17mm; External Width:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH5; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:22.2°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:160V