Welwyn WH5-560RJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 560 Ohm, 10 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.57%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Mexico
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 560ohm, 150V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 10W 5% 560R; Resistance:560ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:160V; Series:WH5; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:9mm; External Length / Height:17mm; External Width:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:22.2°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:160V