Welwyn WH300-10RJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 10 Ohm, 300 W, 5%, 100Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Newark
element14 APAC
Farnell
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Through Hole Wirewound Resistor, RW20 Series, 10 ohm, 80 W, 5%, Tubular, 75ppm/ C
Fixed Resistor, Wire Wound, 30W, 10ohm, 800V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thick Film 10 Ohm 5% 2.25/30W ±100ppm/C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 10ohm, 1500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 10W, 10ohm, 1500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Wire Wound, 300W, 10ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 300W, 5%, 10R; Resistance: 10ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 300W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Threaded Stud; Voltage Rating: 2.5kV; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature C