Welwyn WH25-6K8JI
Res Wirewound 6.8K Ohm 5% 25W ±25ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Farnell
Newark
element14
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 6800ohm, 500V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
METAL FILM RESISTOR, 5.6KOHM, 1W, 5%
RESISTOR, 25W 5% 6K8; Resistance:6.8kohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:560V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes