Welwyn WH100-6R8JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 6.8 Ohm, 100 W, 5%, 100Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Newark
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-71.43%
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Ohmite90J6R8E
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 6.8ohm, 1080V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite95J6R8E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6.8ohm, 495V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite92J6R8E
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.25W, 6.8ohm, 85V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 6.8Ohm 5% 1/2W ±100ppm/K Conformal Axial T/R
Yageo GroupFMP200JR-52-6R8
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 6.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 6.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Wire Wound, 100W, 6.8ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
6.8 OHM 5% 100W