Welwyn WH100-12RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 100W, 12ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Newark
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-100%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Mexico
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE Connectivity1625984-7
Res Wirewound 12 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS2512RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 12ohm, 550V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA1012RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 16W, 12ohm, 265V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
説明
Res Wirewound 12 Ohm 5% 100W ±100ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
12 OHM 5% 100W
WIREWOUND RESISTOR,SOLDER LUG,12 OHM,100 W; Resistance:12ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:100W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.9kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C RoHS Compliant: Yes