Welwyn WH10-560RJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 560 Ohm, 15 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Newark
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 560ohm, 250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À25ppm/¡æ 560¦¸ 15W
RESISTOR, 15W 5% 560R; Resistance:560ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:15W; Voltage Rating:265V; Series:WH10; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:8.9mm; External Length / Height:21mm; External Width:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:19.4°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:265V