Walsin Technologies WR08X3R3 JTL
Res Thick Film 0805 3.3 Ohm 5% 0.125W(1/8W) -200ppm/C to 400ppm/C Pad SMD T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet10ページ8年前
element14 APAC
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 3.3ohm, 150V, 5% +/-Tol, -200,400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% -200ppm/℃~+400ppm/℃ 3.3Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES, 3R3, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 3.3ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: -200ppm/°C to +400ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)