Walsin Technologies WR08X330 JTL
RES 33 OHM 5% 1/8W 0805 / 33 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
ODG (Origin Data Global)
Datasheet10ページ8年前
element14 APAC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.37%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 33Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 33ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
FIXED RESISTOR Molded Chip Resistor 5% 100ppm/C 33Ohm 125mW
RES, 33R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 33ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)