Walsin Technologies WR08X161 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 160ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet10ページ8年前
element14 APAC
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Res Thick Film 0603 150 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 160 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 150 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
电阻, 160R, 5%, 0.125W, 0805, 厚膜;
160 Ohms ¡À5% 1/8W ¡À100ppm/¡ãC 0805
RES, 160R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 160ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)