Walsin Technologies WR02X270 JAL
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 27Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet7ページ2年前
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 27ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
SMD Resistor 0201 27Ω ±5% 1/20W ±200ppm/℃
RES 27 OHM 5% 1/20W 0201
0201 27R 5% Resistor