Vishay Y005620K0000K0L
Resistor, Foil, Trimmer, 20K Ohm, 10% | Vishay Precision Foil Inc. Y005620K0000K0L
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
AvnetY005620K0000K0L025
7h
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ16年前
element14 APAC
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2008-01-29
説明
Potentiometer, Metal Foil, 0.75W, 20000ohm, 10% +/-Tol, 15ppm/Cel, 7519
Res Metal Foil Trimmer 20K Ohm 10% 3/4W 26(Mech)Turn 2.79mm (20.57 X 4.83 X 6.86mm) Pin Thru-Hole Bulk
TRIMMER, PRECISION POT, 20KOHM, 26TURN, THRU HOLE; Track Resistance:20kohm; No. of Turns:26; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Power Rating:750mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; MSL:- ;RoHS Compliant: Yes