Vishay WSL2512R0160FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.016ohm, 0.1265V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ2年前
TME
Mouser
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.015ohm, 0.1225V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
PanasonicERJMP4MF15MU
Res Metal Plate 2512 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityTL3AR015F
Res Metal Foil 2512 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-M1WSF16MU
Res Thick Film 2512 0.016 Ohm 1% 1W Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity / AMP1-2176158-9
Res Current Sense Metal Foil 2512 0.016 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
説明
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1watt 0.016ohms 1%
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0161%EBE3
RES 0.016 OHM 1% 1W 2512