Vishay WSL0805R1560FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.156ohm, 0.1396V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ2年前
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2023-11-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
Res Metal Strip 0805 156MilliOhm 1% 1/8W ±75ppm/°C Molded T/R
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125 W,0.156 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
WSL-0805 .156 1% EA e3