Vishay WSL0805R0100DEA
WSL 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±75ppm/C 10mOhms 0.125W 1/8W
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ2年前
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Metal Strip 0805 10m Ohm 1% 1/4W ±75ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Res Metal Strip 0805 0.01 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.01ohm, 0.0707V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR010V
Thick Film Chip Resistor 0805 0.5W 0.01 Ohm 1% Tolerance ±75ppm/°C Surface Mount 2-Pin Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6CWJR010V
Res Current Sense Thick Film 0805 0.01 Ohm 5% 1/2W 75ppm/C Molded Paper T/R -.
Yageo GroupPF0805FRM070R01L
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.125W, 0.01ohm, 0.0354V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
説明
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.01ohm, 0.0354V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.01 OHMS,0.05% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL
RES 0.01 OHM 0.5% 1/8W 0805