Vishay WSL0603R0200DEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.02ohm, 0.0447V, 0.5% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ2年前
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.02ohm, 0.0894V, 0.5% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRL0603FR-070R02L
100mW Thick Film Resistors ±1500ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ3BWFR020V
Res Thick Film 0603 0.02 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors 0ppm/℃~+250ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.02 OHMS,0.5% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.02 OHM 0.5% 1/10W 0603