Vishay VS-T40HFL20S02
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 200V V(RRM), Silicon
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet16ページ4年前
Datasheet16ページ9年前
Datasheet16ページ12年前
Datasheet16ページ14年前
Introduction Date2016-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
FAST RECOVERY DIODE Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 1000V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 600V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 85A, 600V V(RRM), Silicon
MicrochipMSCD36-08
Diode 800V 36A 3-Pin Case D1
MicrochipMSCD36-12
Diode 1.2KV 36A 3-Pin Case D1
MicrochipMSKD36-12
Diode 1.2KV 36A 3-Pin Case D1
説明
Rectifier Diode Switching 200V 40A 200ns 2-Pin Case D-55
Modules Rectifiers - T MODULE
DIODE GEN PURP 200V 40A D-55
DIODE STANDARD 200V 40A D55
40A 200V FS D-55
DIODE MODULE, 200V, 40A, D-55; No. of Phases:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:200V; Forward Current If(AV):40A; Forward Voltage VF Max:1.6V; Diode Module Configuration:Single; Current Rating:40A; Forward Current If:40A ;RoHS Compliant: Yes