Vishay VS-40TPS12A-M3
SCR Components; VISHAY; VS-40TPS12A-M3; TO-247-3; 55 A; 200 mA; Through Hole
データシート & ドキュメント
element14 APAC
3か月間の傾向:
-22.96%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
説明
200mA 150mA 1.2kV 1 unidirectional thyristor TO-247AC-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS
VS-40TPS12A-M3 Series 1200 V Doubler Circuit Power Thryristor - TO-247-3
SCR 1200V 55A(RMS) 600A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
Silicon Controlled Rectifier, 55A I(T)RMS, 35000mA I(T), 1200V V(DRM), 1200V V(RRM), 1 Element, TO-247AC
150mA 55A One-way thyristor TO-247AC-3 TRIACs ROHS
Vishay , 35A, , TO-247AC, Vrrm=1200V
SCR THYRISTOR, 35A, 1.2KV, TO-247AC-3; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm: 1.2kV; Gate Trigger Current Max, Igt: 150mA; Current It av: 35A; On State RMS Current IT(rms): 55A; Thyristor Case Style: TO-247AC; No. of Pins: 3