Vishay VS-400UR160D
Diode, Rectifier, Standard, Vr 1600V, If 400A, Pkg DO-205AB (DO-9), Vf 1.62V, Tj +200C
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet7ページ8年前
Datasheet7ページ9年前
Datasheet7ページ12年前
Future Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-28.57%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2013-12-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-06
LTD Date2025-09-08
関連部品
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 400A, 1200V V(RRM), Silicon, DO-205AB
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 480A, 2400V V(RRM), Silicon, DO-205AB
STANDARD DIODE, 400A, 800V, DO-9; Diode Type:Standard Recovery; Diode Configurat
Diodes Inc.S3BB-13-F
Rectifier Diode Switching 100V 3A 2-Pin SMB T/R / DIODE GEN PURP 100V 3A SMB
Diodes Inc.RS3M-13-F
RS3M Series 1000 V 3 A Surface Mount Fast Recovery Rectifier - DO-214AB
Diodes Inc.S3MB-13-F
Rectifier Standard Recovery Gpp Smb 3.0A 1000V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
説明
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 400A, 1600V V(RRM), Silicon, DO-205AB
VS-400UR Series 1600 V 400 A Stud Mount Standard Recovery Diode - DO-205AB
Diode Switching 1.6KV 400A 2-Pin DO-9
Diode, DO-9L, 1600V, 400A, Rev, Std
DIODE GEN PURP 1.6KV 400A DO205
Standard Diode, 400A, 1.6Kv, Do-9; Repetitive Peak Reverse Voltage:1.6Kv; Average Forward Current:400A; Forward Voltage Max:1.62V; Diode Module Configuration:-; Diode Case Style:Do-205Ab; No. Of Pins:2Pins; Diode Mounting:Stud Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-400UR160D