Vishay VJ0603Y103JXBAC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet15ページ4年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.11%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2000-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
KYOCERA AVX06031C103JAT2A
100V 10nF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C103K1RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
KYOCERA AVX06031C103J4Z4A
0603 10000 pF 100 V ±5 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0603C103J1RACTU
Yageo GroupC0603C103J5RACTU
50V 10nF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.01uF 5% X7R 50V 0603 Paper T/R
説明
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT .01UF 100volts X7R 5%
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 5% SMD 0603 150°C Paper T/R
CAPACITOR, 0.01UF, X7R, 100V, 0603 ROHS COMPLIANT: YES