Vishay VJ0603Y102KXJCW1BC
0603 1 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet13ページ2年前
Datasheet10ページ19年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+49.98%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupC0603C102K4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 0.15 TC, 0.001uF, Surface Mount, 0603
Yageo GroupC0603S102K4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0603
16V 1nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603Y102K4RACTU
KYOCERA AVX06035C102KAT2A
0603 1 nF 50V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10B102KC8NNNC
100V 1nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
説明
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1000pF 16volts X7R 10%
Cap Ceramic 0.001uF 16V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
VJ 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 1000pF
Capacitor, ceramic,1Nf,16Vdc,10-% Tol,10+% Tol, x7R-Tc Code,-15,15%-Tc |Vishay VJ0603Y102KXJCW1BC