Vishay TS53YL204MR10
Trimmer, Cermet, 0.2W, 200000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ3年前
Newark
Farnell
Future Electronics
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-43.72%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2007-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
TT Electronics23BR200KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 300V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Trimmer - Smd 4Mm Sq St Cermet /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. 3314G-2-204E
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
TE Connectivity3142W204P
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 3/20W 1Turn (4 X 4.8 X 2.6mm) Foot Print SMD T/R
説明
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 20% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 6.4 X 2.7mm) Gull Wing SMD T/R
TRIMMER;CERMET;REST 200 KILOHMS;SMD;1 TURN;LINEAR;PWR-RTG 0.2W
TS53Y Series 5 mm Square 200 kOhm ±20 % 0.25 W Single Turn Miniature Trimmer
TRIMMER, SMD, 200K; Track Resistance:200kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Series:TS53; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:1%; End Resistance:200ohm; External Depth:5mm; External Length / Height:2.7mm; External Width:5mm; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:1000V; Reel Quantity:500; Resistance:200kohm; Resistor Case Style:SMD; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Mechanical Angle:270°; Tape Width:12mm; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:200V; Voltage Rating VAC:200V; Voltage Rating VDC:200V