Vishay TS53YL202MR10
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 22.4V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ3年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-11.02%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
関連部品
3314 - 4 mm Square Trimpot Trimming Potentiometer | TRIMMER 2K OHM 0.25W GW TOP ADJ
TT Electronics23BR2KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Trimmer - Smd 4Mm Sq St Cermet /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. 3314R-1-202E
説明
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 6.4 X 2.7mm) Gull Wing SMD T/R
Vishay TS53YL202MR10 TS53YL cermet trimmer linear 0.2W 2kΩ 220°-270°
Trimmers; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 20%; Series:TS53; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Cermet; Voltage Rating:22.4V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C ;RoHS Compliant: Yes
TRIMMER, SMD, 2K; Track Resistance:2kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:1%; End Resistance:3ohm; External Depth:5mm; External Length / Height:2.7mm; External Width:5mm; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:1000V; Reel Quantity:500; Resistance:2kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:SMD; Rotation Mechanical Angle:270°; Series:TS53; Tape Width:12mm; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:200V; Voltage Rating VAC:200V; Voltage Rating VDC:200V