Vishay TNPW080510R0BEEN
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 10ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ4年前
Datasheet10ページ14年前
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-12.37%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE ConnectivityCPF0805B10RE1
Res Thin Film 0805 10 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE ConnectivityCPF-A-0805B10RE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 10ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0710RL
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/8W 0805 / 10 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
TE Connectivity / AMP2-1614890-7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 10.2ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0711RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 11ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
説明
TNPW Series 0805 0.2 W 10 Ohm ±0.1 % ±25 ppm/K SMT Thin Film Flat Chip Resistor
Res Thin Film 0805 10 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive Medical T/R
TNPW e3 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 10Ohms 0.125W 1/8W
RESISTOR;THIN FILM;RES 10 OHMS;PWR-RTG 0.125 W;TOL 0.1%;SMT;0805;CUT TAPE
RESISTOR, THIN FILM, 10 OHM, 125mW, 0.1%
Resistor, Thin Film, 10 Ohm, 125Mw, 0.1%; Resistance:10Ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Sulfur Resistant Rohs Compliant: Yes |Vishay TNPW080510R0BEEN.