Vishay TNPW060315K0BEEA
Res Thin Film 0603 15K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet15ページ2年前
Datasheet10ページ14年前
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
New Yorker Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+6.27%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
PanasonicERA-3AEB153V
Res Thin Film 0603 15K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD0715KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 15kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB163V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 16kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB1402V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 14000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD0714KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 14kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0714K7L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 14.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 15000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TNPW Series 0603 0.125 W 15 kOhm ±0.1 % ±25 ppm/K Thin Film Flat Chip Resistor
RESISTOR, THIN FILM, 15 KOHM, 100 MW, 0.1%, 0603, FULL REEL
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR TNPW e3 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 15kOhm ±25ppm/C
SMD Resistor 0603 15KΩ ±0.1% 1/10W ±25ppm/℃
THIN FILM RESISTOR, 15KOHM, 100mW, 0.1%,
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 15 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 0.9 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0603