Vishay T93YA253KT20
T93 YA 25K 10% TU50 E3 3/8 Square Multi-Turn Cermet Trimmer
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet5ページ13年前
Datasheet5ページ13年前
Datasheet5ページ14年前
Datasheet5ページ15年前
Datasheet5ページ16年前
Datasheet5ページ17年前
Datasheet5ページ9年前
Datasheet5ページ11年前
Future Electronics
Mouser
在庫履歴
3か月間の傾向:
-12.15%
関連部品
TT Electronics67YR25KLF
25 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 20.0 Turn Top Adjustment
TT Electronics67WR25KLF
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics67PR25KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 25000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 25000ohm, 10% +/-Tol, 21 Turn(s)
Linear Active ROHS3Compliant PCB Through Hole Trimmer Potentiometer 10% 500mW 155C 250V
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 300V
説明
Multi-Turn Trimmers/Potentiometers 3/8 SQ V/ADJ 25K
25K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À100ppm/¡æ 250V 9.7mm*5mm*9.8mm
RES, TRIMPOT, TOP ADJ, 25KOHM, 0.5W;
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN TOP
TRIMMER, POTENTIOMETER 25KOHM 23TURN THD; TRIMMER, POTENTIOMETER 25KOHM 23TURN THD; Track Resistance:25kohm; No. of Turns:23; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; Adjustment Type:Top