Vishay SUM40010EL-GE3
Trans MOSFET N-CH 40V 120A 3-Pin(2+Tab) D2PAK
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ10年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+45.69%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
N-Channel 40 V 1.6 mOhm 375 W SMT TrenchFET Power Mosfet - TO-263
Power Field-Effect Transistor, 120A I(D), 40V, 0.0016ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
Mosfet, N-Ch, 40V, 120A, To-263; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:40V; Continuous Drain Current Id:120A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(On) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:2.5V Rohs Compliant: Yes |Vishay SUM40010EL-GE3