Vishay SUD40N10-25-E3
Single N-Channel 100 V 0.025 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet8ページ6年前
Datasheet7ページ11年前
Datasheet5ページ20年前
Upverter
Farnell
element14 APAC
Components Direct
在庫履歴
3か月間の傾向:
+25.05%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
Ultra Librarian
Introduction Date2000-02-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
onsemiFDD3670
PowerTrench® MOSFET, 100V N-Channel, 34A, 32mΩ
onsemiFDD86102
Shielded Gate PowerTrench® MOSFET, N-Channel, 100 V, 36 A, 24 mΩ
N-Channel MOSFET, UltraFET® Trench, 100V, 44A, 28mΩ
Trans MOSFET N-CH 100V 43A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
STMicroelectronicsSTD10NF10T4
N-channel 100 V, 0.115 Ohm typ., 13 A low gate charge STripFET II Power MOSFET in DPAK package
STMicroelectronicsSTD15NF10T4
N-Channel 100V - 0.06Ohm - 23A - DPAK LOOhm GATE CHARGE StripFET(TM) II POWER MOSFET
説明
Trans MOSFET N-CH 100V 40A 3-Pin(2+Tab) DPAK / MOSFET N-CH 100V 40A TO252
Power Field-Effect Transistor, 40A I(D), 100V, 0.025ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252AA
MOSFET, N, TO-252; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:40A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(on):25mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:3V; Power Dissipation Pd:3W; Transistor Case Style:TO-252; No. of Pins:3; Current Id Max:40A; Package / Case:DPAK; Termination Type:SMD; Voltage Vds Typ:100V; Voltage Vgs Max:3V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V