Vishay SUD09P10-195-GE3
Single P-Channel 100 V 0.195 Ohm Surface Mount Power Mosfet - TO-252-3
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet8ページ7年前
Farnell
element14 APAC
Newark
iiiC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+8.23%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
ダウンロード
EE Concierge
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
MOSFET, Power;P-Ch;VDSS -55V;RDS(ON) 0.175Ohm;ID -11A;D-Pak (TO-252AA);PD 38W
InfineonIRFR9024NPBF
Diodes Inc.DMP10H400SK3-13
Single P-Channel 100 V 300 mOhm 8.4 nC 42 W Silicon SMT Mosfet - TO-252-3
Diodes Inc.ZXMN6A25KTC
ZXMN6A25K Series N-Channel 60 V 0.05 Ohm Power MOSFET Surface Mount - TO-252-3
Diodes Inc.ZXMP10A18KTC
Trans MOSFET P-CH 100V 3.8A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / MOSFET P-CH 100V 3.8A DPAK
説明
Power Field-Effect Transistor, 8.8A I(D), 100V, 0.195ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET,P CH,DIODE,100V,8.8A,TO-252; Transistor Polarity:P Channel; Continuous Drain Current Id:-8.8A; Drain Source Voltage Vds:-100V; On Resistance Rds(on):0.162ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:-10V; Power Dissipation Pd:2.5W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-252; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:-8.8A; Power Dissipation Pd:2.5W; Voltage Vgs Max:-20V