Vishay SIHG22N60S-E3
250W 30V 4V 75NC@ 10V 1N 600V 190M¦¸@ 10V 22A 2.81NF@ 25V TO-247 15.87MM*5.31MM*20.82MM
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ7年前
Factory Futures
Newark
Future Electronics
iiiC
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-10-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-14
LTD Date2019-03-14
関連部品
Single N-Channel 600 V 0.4 Ohms Flange Mount Power Mosfet - TO-247AC
Mosfet Transistor, N Channel, 20 A, 500 V, 270 Mohm, 10 V, 4 V Rohs Compliant: Yes
Trans MOSFET N-CH 500V 19A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
説明
S-Series N-Channel 600 V 0.19 O 75 nC Flange Mount Power Mosfet - TO-247AC
Trans MOSFET N-CH 600V 22A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
Power Field-Effect Transistor, 22A I(D), 600V, 0.19ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247
SIHG22N60S-E3 VISHAYÔ­×° TO-247
MOSFET, N CH, 600V, 22A, TO247; Transistor Polarity:N Channel; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):160mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-247; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:22A; Power Dissipation Pd:250W; Voltage Vgs Max:20V